قوانین اجرای سفارش

1. ICM 

مطابق با قوانین ‌های شرکتی ما، ICM موظف است مشتریان خود (شما) را از قوانین های اجرای معاملات و سفارش‌های مشتری آگاه سازد.
این قوانین باید به همراه قسمت‌های درخواست برای حساب، شرایط و ضوابط، و اعلام ریسک مطالعه شود. چنانچه در این باره به توضیحات بیشتری نیاز داشته باشید، با «دایره خدمات مشتریان» ما تماس بگیرید. 

2. ICM

2.1 ICM  خدمات تبادل ارز فوری، داد و ستد فوری فلزات گرانبها، و سایر قراردادهای اشتقاقی خارج از بورس را به مشتریان خود ارائه و مجموعه‌ای وسیع از بازارها و ابزارهای مالی را پوشش می‌دهد. هر بازاری که ICM برای آن مظنه می‌دهد مستقیماً از یک ابزار مالی مبنا مشتق شده و مظنه اعلام شده از یک بورس یا طرف قرارداد عمده فروش ( مثل بانک‌های اعلام کننده مظنه ارز) نشأت می‌گیرد. ICM تصمیم می‌گیرد که برای چه بازارهایی و چه زمان‌هایی مظنه بدهد؛ ICM از طریق پایگاه‌های تجاری خود مظنه‌هایی که مشتریان می‌توانند با آنها داد و ستد کنند را اعلام می‌کند. ICM طرف قرارداد (یا «شرکت عامل») در هر معامله تلقی می‌گردد. این بدان معنا است که شما باید تک‌تک پوزیشن‌ها را نزد ICM باز کنید و ببندید و نمی‌توانید پوزیشنی که نزد ICM باز شده را نزد شخص دیگری ببندید و بالعکس.

2.2  ICM ملزم است هنگام اجرای دستورات مشتریان، کلیه اقدامات منطقی لازم را به منظور تضمین بهترین نتایج ممکن اتخاذ کند.

3. قوانین اجرای معامله 

چنانچه شما در خصوص انجام یک معامله یا سفارش دستوراتی خاص به ما بدهید، در این صورت به دلیل پیروی از دستورات شما، مسئولیت اتخاذ کلیه اقدامات منطقی برای حصول بهترین نتیجه ممکن از ICM سلب می‌شود.

وقتی معاملاتی را برای شما باز می‌کنیم یا می‌بندیم، با باز کردن یا بستن آنها، کلیه اقدامات منطقی لازم برای نیل به بهترین نتایج ممکن را مطابق با قوانین اجرای سفارش خود و با در نظر گرفتن دستورات خاصی که شما به ما داده‌اید اتخاذ خواهیم کرد. در کلیه شرایط دیگر، وقتی یک معامله یا سفارش را برای شما اجرا می‌کنیم، یک سری از عوامل، که ارائه بهترین نتایج ممکن را برای ما امکان‌پذیر می‌سازند، را مد نظر قرار خواهیم داد. این عوامل به صورت مفصل در ذیل شرح داده شده‌اند. برای مشتریان خرده‌فروش، این عمدتاً به واسطه قیمت یا اسپرد، و بعد از آن به واسطه اندازه یا ماهیت معامله یا سفارش، و سرعت و احتمال اجرا تعیین می‌گردد. رایج‌ترین عوامل در ذیل ذکر شده است.

3.1 قیمت - اگر معامله شما از طریق پایگاه تجاری توسط دلال‌های ICM پذیرفته شود، در آن صورت معامله شما با قیمت درخواستی شما، و نه هیچ قیمت دیگری، اجرا خواهد شد. اگر سفارش معامله شما از طریق تلفن باشد، با فرض اینکه «خطای قیمت» وجود ندارد، معامله شما بر اساس این قیمت انجام خواهد شد. برای آگاهی از قوانین قیمت‌گذاری ما، به بند 5 مراجعه کنید.

3.2 سرعت معامله - تقریباً در تمام شرایط، مادامی که حاشیه اعتبار کافی در حساب خود داشته باشید و اندازه معامله درخواستی مساوی با یا کمتر از حداکثر اندازه مجاز باشد، معامله شما در سطح درخواست شده انجام خواهد شد. تحت شرایط خاص، به دلیل سرعت ارتباطات اینترنتی، نوسان بازار یا تغییر عمدی قیمت‌های اعلام شده توسط ما، اگر قیمتی که شما قصد دارید بر اساس آن معامله کنید بازتاب قیمت «بازار مربوط»، که توسط دلال‌های ما دریافت شده، نباشد، ممکن است دلال‌ها از پذیرش معامله شما خودداری کنند.

3.3 اندازه معامله - اجرای همه معاملات منوط به رعایت ملاحظات مربوط به اندازه معامله است. اگر اندازه معامله درخواستی بیشتر از اندازه‌ای باشد که ICM بتواند در زمینه «ابزار مالی مبنا» در بازار مربوطه در آن زمان معامله کند، در آن صورت، ممکن است کل معامله رد شود، گرچه این امکان وجود دارد که ICM به صلاحدید خود نقدینگی بیشتری را نسبت به «بازار مربوطه» پیشنهاد کند. ICM هیچ سفارش یا معامله‌ای را «به صورت جزئی اجرا نمی‌کند»، مگر در مواردی که معامله از طریق تلفن انجام شود و طی گفتگوی تلفنی در این خصوص توافق شده باشد. هر بازاری که ICM مظنه‌هایی را برای آن ارائه می‌دهد یک حداکثر و حداقل مطلق مجاز دارد، و اینها را می‌توان با کلیک روی آیکون اطلاعات مربوط به هر بازار یافت. حداکثر اندازه معامله ممکن است به دلیل شرایط بازار تغییر کند و، همیشه، به صلاحدید دلال‌های ICM تعیین می‌گردد.

3.4 عمومی - در اکثر موارد، وقتی سفارشی با قیمت رایج بازار داده می‌شود، معمولاً با همان قیمتی که شما طی سفارش خود درخواست کرده‌اید اجرا می‌گردد. برای مشتریان خرده‌فروش، اگر بازار در آغاز روز تجاری با قیمتی باز شود که اختلافی فاحش با قیمت پایانی جلسه تجاری قبل داشته باشد، باز هم سفارش‌ها با قیمت درخواستی مشتری اجرا خواهد شد، مگر در مواردی که ICM، صرفاً به صلاحدید خود، تشخیص دهد که این سفارش‌ها فقط با هدف سود بردن از این وضعیت دارای شکاف ارائه شده است.

3.5 افت - تمام سفارشات (توقف ضرر، محدودیت یا سفارش جدید) به سمت لغو شدن در بازار باز می باشند. در شرایطی که در طی ساعت معاملات رخ می دهد، هر سفارش خرید (جدید یا محدود) زیر بازار یا سفارش فروش (جدید یا محدود)، بالاتر از بازار و سفارشات فروش (بسته شدن یا توقف)، زیر بازار یا سفارش خرید (بسته شدن یا متوقف شود) یا در بازار، ممکن است به لغزش بپردازد. اگر هر شکاف بازار از یک قیمت نقل قول به دیگری به دلیل هر بخش اطلاعات حساس بازار (مانند هشدار سود یا انتشار داده های اقتصادی)، هر سفارش بین قیمت ها فعال خواهد شد. ICM اعدام را از طریق میز کار انجام می دهد که قیمت ها و اعدام را فراهم می کند و مشتری به نقدینگی ICM می پردازد. لطفا توجه داشته باشید ممکن است زمانی وجود داشته باشد که محدودیت نقدینگی وجود دارد که می تواند بر روی اجرای شما تاثیر بگذارد. ICM همه مشتریان را به طور عادلانه ارزیابی می کند و در صورتی که از بین بردن بهترین قیمت را ارائه می دهد که توسط یکی از ارائه دهندگان نقدینگی ICM ارائه می شود یا ارائه دهندگان خدمات داده به مشتری منتقل می شود. اگر هر زمان ICM یک بهبود قیمت را در هر یک از این انواع سفارش دریافت می کند، این بهبود قیمت به مشتری منتقل خواهد شد. با توجه به محدودیت دسترسی به عمق بازار در پلاتفورم MT4 و مسئله تاخیر اجتناب ناپذیر و اندازه سفارش و ماهیت سبک تجاری، ICM تضمین اجرای و لغزش را بهتر از هر مدل دیگر و سایر اشکال اجرایی در دسترس نمی کند و ICM قیمت بازار منصفانه را به مشتری، در هر دو سفارش محدود و متقابل منتقل خواهد کرد.

3.6 ساعت های بازار - به غیر از آن دسته از بازارهایی که به عنوان "خارج از ساعت" تعریف می شوند، هیچ سفارشی خارج از ICM مشخص نخواهد شد. لطفا توجه داشته باشید که بازارهای خارج از ساعتهای ارائه شده توسط ICM تجارت را ادامه می دهند و در این موارد پتانسیل معینی از یک جلسه معامله ICM تا جلسه معاملاتی ICM بعدی وجود دارد. تمام سفارشات در این بازارها به این شکاف در قیمت ها بستگی دارد. سفارشات فعال در "خارج از بازار ساعت" که توسط ICM نقل قول شده است، مانند اینکه ابزار اصلی باز و معاملات در آن سطح برای فعال شدن سفارش مورد نیاز است.

4. دستور کار

4.1 هر زمان هر مشتری می تواند دستورات محدود و متوقف را لغو کند، اما هنگامی که یک سفارش فعال شده است بعید است که شما قادر به لغو کل معامله باشید و شما ملزم به قبول هر بخشی از دستور کار که قبل از لغو پر شده است میباشید..

5. عدم ارتباط

در موارد استثنایی که با مشکلی که با سرورهای ما ایجاد می شود و نیاز به قرار دادن، اصلاح، پاک کردن یا بستن معاملات و یا نیاز به هر نوع اقدام یا اطلاعات مربوط به حساب معاملاتی آنلاین خود دارید، لطفا بلافاصله با اطلاعات مربوط به ثبت نام در وب سایت ICM تماس بگیرید.

واژه نامه شرایط

توافقنامه مشتری - توافقنامه قراردادی که شما در هنگام باز کردن حساب با ICM وارد می کنید. این اصطلاحات مربوط به محصولات CFD و Spot FX ما هستند. محل اجرای - مکان ای که ابزارهای مالی می تواند مورد معامله قرار گیرد (به عنوان مثال بورس اوراق بهادار نیویورک، NYSE) ICM تنها محل اجرای قراردادهای خود است که از طریق پورتال های اینترنتی و یا از طریق تلفن ارائه می شود.

Execution Instant - اصطلاح استفاده شده توسط MetaQuotes Software Corp در MetaTrader 4 در معرض فروش قرار می گیرد و معامله گران مجبور نیستند نقل قول ها را درخواست کنند اما قیمت های زمان واقعی را در پنجره سفارش خود مشاهده می کنند. این اصطلاح همچنین می تواند به عنوان اعدام دقیق در نظر گرفته شود، به این معنی که ترمینال ICM درخواست را برای خرید یا فروش در قیمت نشان داده شده روی صفحه ارسال می کند. پردازش تجارت پس از آنکه قرار داده شد ممکن است چند ثانیه طول بکشد، وابسته به اینترنت و اتصالات خارجی، پس از آن سفارش خواهد شد انجام شود. در موارد نادر، قیمت دقیق نشان داده شده ممکن است دیگر در دسترس نباشد، در صورتی که این مورد باشد، قیمت جدید نمایش داده می شود که نماینده می تواند سفارش را ارسال یا لغو نماید.

بازار - بازار فردی که شما می توانید یک تجارت را ایجاد کنید.

سفارش - این جایی است که شما دستورالعمل برای اجرای یک تجارت را با قیمت ای که در بازار موجود نیست، اما ممکن است در تاریخ / زمان آینده ارائه دهید.

مظنه ما - قیمت ما در هر بازار از طریق پلت فرم معاملاتی و یا تلفن ما مظنه شده است.

موقعیت باز - وضعیتی که در آن شما در معرض یک بازار خاص به دلیل این واقعیت است که شما تجارت غیرقابل فعال فعال در حساب خود دارید.

معامله- عمل ساخت یک تجارت با استفاده از یک مظنه توسط ICM برای باز کردن یک موقعیت یا بستن (یا بخشی نزدیک) یک موقعیت باز.

بازار اصولی و پایه - یک ابزار مالی که از محل اجرای و یا از طرف معامله عمده فروشی نقل قول شده است که بر اساس نقل قول ICM است. به عنوان مثال، قیمت FTSE Rolling Daily با اشاره به قرارداد آینده FTSE مایع (معمولا "ماه جبهه") به علاوه یا منهای ارزش منصفانه (FV) محاسبه می شود که شامل ارزش زمان هزینه حمل و همچنین هر سود تقسیمی انتظار می رود جزء بین اواخر و پایان دادن به آینده FTSE. بنابراین بازار زیربنایی بازار FTSE Daily Rolling، آینده FTSE است (نه شاخص FTSE 100).